Skocz do zawartości

Choroba Peyroniego

skrzywienie penisa krzywy penis skrzywiony penis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 potency

potency

    user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 23 04 2009 - 18:36

Choroba Peyroniego to inaczej skrzywienie penisa którego przyczyną jest wytworzenie się spoistej blaszki włóknistej w tkance odpowiedzialnej za wzwód. Utrudnia to erekcję i powoduje ból w trakcie wzwodu.

Przyczyną choroby Peyroniego jest zwykle uraz, który prowadzi do powstania bliznowaceń tkanki. Badania na obecność choroby wykonuje się palpacyjnie. Aby potwierdzić diagnozę robi się zdjęcie skrzywionego penisa w trakcie erekcji(wstrzykuje się alprostadil do ciała jamistego).

Leczenie skrzywienia Peyroniego to najczęściej stosowanie środka z tamoksyfenem, który hamuje początkowy stan zapalny i łagodzi ból. Lekarz urolog może miejscowo wstrzyknąć leki, które zmiękczą lub nawet całkowicie usuną blaszkę włóknistą. Od niedawna opracowano nową metodę leczenia, która polega na leczeniu falą uderzeniową, która jest mniej bolesna i działa skutecznie.

W przypadku, gdy po 6 miesiącach nadal masz skrzywionego penisa będziesz musiał udać się do chirurga. Stosuje się wtedy operację plastyki ciał jamistych (zabieg Nesbita). Najpierw lekarz wywołuje erekcję poprzez wlanie soli fizjologicznej, potem nacina / usuwa fragment tkanki w kształcie półksiężyca po stronie przeciwnej do blaszki włóknistej. Potem w poprzek zaszywa się ubytek. Potem wywołuje się kolejny wzwód, aby sprawdzić, czy penis już jest skorygowany. Taki zabieg trwa ponad 1 godzinę. Potem pozostajesz na noc w szpitalu. Sprawność seksualna i możliwość odbycia stosunku jest możliwa już po 4 tygodniach, ale niestety metoda jest skuteczna u 80% operowanych mężczyzn. Może dojść do skrócenia penisa(około 2 cm.). Operacja nie gwarantuje długotrwałego efektu i czasem może zajść potrzeba wykonania ponownego zabiegu.