Skocz do zawartości

Dieta na problemy z potencją

potencja zaburzenia erekcji

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 barbara

barbara

    Czytelnik

  • VIP
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 08 09 2013 - 21:17

Zaburzenia erekcji w większości przypadków występują jako objawy innych dolegliwości, które z kolei pojawiają się na skutek niezdrowego stylu życia lub stresu. Elementem, nad którym z pewnością trzeba popracować, jest dieta.

Z reguły jest wysokokaloryczna, zawiera duże ilości tłuszczy i konserwantów. Również picie alkoholu przyczynia się do powstania zaburzeń erekcji, co zostało potwierdzone licznymi badaniami.

 

Najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji są zaburzenia związane ze słabą pracą układu krążenia i nadciśnieniem tętniczym, oraz wynikające z nich zmiany w naczyniach krwionośnych. Zatem trzeba pamiętać o tym, aby regularnie mierzyć ciśnienie oraz utrzymywać odpowiednią masę ciała.

W prawidłowej diecie istotne jest spożywanie posiłków w określonych porach dnia i w odpowiednich odstępach czasu. Błędem jest spożywanie dużej ilości kalorii na raz, co przekracza ilość energii niż wynosi jej zapotrzebowanie w organizmu. Niestety prowadzi to do zwiększenia poziomu cholesterolu.

O ile ostre przyprawy nie są wskazane przy dolegliwościach żołądkowych, to w przypadku słabej erekcji okazują się zbawienne. Bowiem dania bogate w chilli zawierają substancję zwaną kapsaicyną, która pobudza końcówki nerwowe, stymuluje produkcję hormonów szczęścia i przyspiesza rytm bicia serca.

 

Z kolei zwiększenie produkcji dopaminy w mózgu może przyczyniać się nie tylko do łagodzenia depresji i zwiększenia odporności na stres, ale także intensyfikować pobudzenie seksualne i poprawiać zdolność erekcyjną. Ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu dopaminy w mózgu odgrywa acetyl-l-karnityna. Wzmaga ona nie tylko wydzielanie dopaminy, ale także ułatwia jej łączenie z komórkami, zmniejsza reakcje zwyrodnieniowe w neuronach produkujących dopaminę oraz hamuje proces niszczenia miejsc wiążących ten neuroprzekaźnik.

Największym wrogiem erekcji są szeroko stosowane tłuszcze zwierzęce. Dieta bogata w tłuszcze prowadzi do odkładanie się w naczyniach prącia blaszki miażdżycowe powodując tym samym jego gorsze ukrwienie, dlatego o wiele trudniej jest wtedy osiągnąć pełną erekcję. Jeśli chcesz cieszyć się udanym życiem seksualnym wyeliminuj ze swojej diety tłuste mięso, wędliny, kiełbasy.

Jeśli masz problemy z utrzymaniem wzwodu powinieneś częściej przebywać na świeżym powietrzu, spacerować, zacząć uprawiać sport, aby zapewnić odpowiednie działanie układu sercowo – naczyniowego, odstawić używki (tytoń, alkohol, kawa).

 

Udanej erekcji! :)

 

Czytaj też Collapse


Dodaj odpowiedź