Skocz do zawartości

Erekcja

ejakulacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 potency

potency

    user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 25 03 2009 - 18:56

Penis w stanie wiotkim kontrolowany jest poprzez współczulny układ nerwowy, który odpowiada również za nieświadome (tzw. odruchowe) reakcje. W tym stanie naczynia penisa są obkurczone, a przez naczynia przepływa mało krwi. Aby osiągnąć erekcję, muszą zajść przemiany biochemiczne. Polegają na odpowiedzi organizmu na substancje chemiczne, które uwalniają się w czasie pobudzenia włókien nerwowych.

Pobudzenie seksualne odpowiada za przywspółczulny układ nerwowy, który z kolei przekazuje informacje o zwiększeniu dopływu krwi do naczyń krwionośnych prącia i ciała jamiste napełniają się krwią.

Krew, która gromadzi się w ciałach jamistych penisa uciska naczynia żylne do otaczającej je łącznotkankowej błony białawej co zmniejsza odpływ krwi i wywołuje erekcję.

Po wytrysku penis ponownie powraca do stanu wiotkości.

Jak widać wzwód jest procesem naczyniowo-nerwowym, którego mechanizmy kontroluje układ krwionośny na spół z nerwowym. Nie ma to żadnego związku z hormonami męskimi (np. testosteron) i nie wpływa to na erekcję, ale warto dodać, że jest odpowiedzialny (układ hormonalny) za popęd płciowy(libido).

Dołączona grafikaCzytaj też Collapse