Skocz do zawartości

Fizjologia penisa

nasienie sperma rozciąganie penisa wydłużanie penisa naciąganie penisa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pikuś1

pikuś1

    Dyskutant

  • VIP
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 03 04 2009 - 20:36

Aby zrozumieć, w jaki sposób Arabom sudańskim czy ludziom z plemienia Cholomec udało się przekształcić powiększanie penisa w niezwykłą sztukę, musimy znać podstawową fizjologię penisa. Zewnętrzna część penisa składa się z dwóch części: trzonu i żołędzia. Wnętrze trzonu penisa składa się z dwóch elastycznych cylindrów, które zwiększają swoje rozmiary w miarę napływu krwi podczas erekcji. Te bliźniacze cylindry noszą nazwę corpora cavernosa (ciała jamiste). Przewody moczowe, przez które przepływa mocz i nasienie biegną 1 po środku. Inny rodzaj tkanki okala przewód moczowy. Jest to corpus spongiosum (ciało gąbczaste), które rozszerza się ku końcowi penisa tworząc żołądź o kształcie grzybka.
Przy stosowaniu pompek próżniowych, praktycznie całość procesów powiększania odnosi się do tkanki ciał jamistych (a nie do ciał gąbczastych). Poprzez powtarzane wielokrotnie rozciąganie tkanki można rzeczywiście pogrubić penisa. Można porównać to zjawisko do balonika, dopiero wyjętego z opakowania. Nowa zabawka jest zwarta i raczej nieelastyczna, ale gdy się ja nadmucha wiele razy stopniowo powiększa ona swoje rozmiary, nawet wówczas, gdy nie jest nadmuchana. To samo odnosi się do penisa. Długość, z drugiej strony nabywana jest poprzez systematyczne, powtarzające się naciąganie i rozciąganie trzonu penisa podczas procedury powiększania. Stosowanie procedury pompowania próżniowego przez lata sprawi, że członek powiększy się o około 5cm na długości. Proces ten jest wynikiem rozciągania się więzadła łączącego podstawę penisa z kością łonową W miarę jak więzadło ulega rozciąganiu, coraz większa wewnętrzna część penisa (prawie połowa penisa znajduje się wewnątrz ciała) ma możliwość wysunięcia się na zewnątrz. Niewielu z nas znalazłoby czas w naszych napiętych rozkładach dnia na praktykowania rytuału Arabów sudańskich. Rozwiązaniem jest jednak pompka próżniowa, która skutecznie naśladuje ten proces poprzez aplikowanie ciśnienia na tkanki organu.
Na czym dokładnie polega ta metoda i jak działa?
Kiedy szczelny cylinder zostaje umieszczony na członku, a powietrze zostaje odessane za pomocą pompki próżniowej, wytwarza się ciśnienie negatywne, które kieruje krew płynącą w arteriach miednicy do tkanek penisa. Ten proces nosi specjalistyczną nazwę hipereminacji. Po pierwszej sesji wielu mężczyzn doświadcza znacznego powiększenia się obwodu penisa. Często nie mogą oni uwierzyć, że to ten sam penis, który włożyli do cylindra 30min wcześniej. Rezultaty te są jednak tymczasowe, a penis wraca do swoich normalnych rozmiarów po kilku godzinach. Dobrą nowiną jest to, że po okresie kilku miesięcy systematycznego powiększania i rozciągania tkanek, powiększenie to staje się trwałe. Magazyn Inches zamieścił artykuł objaśniający działanie tego procesu: „Podczas używania pompki próżniowej krew nie cofa się automatycznie. Metodologia pompowania dyktuje, że utrzymywanie stanu powiększonych tkanek mięśniowych przez 1 pewien okres czasu (30min lub więcej) rozciąga mięśnie do ich maksymalnej objętości. Mięśnie są w tym procesie faktycznie rozdzierane i odbudowują się w ciągu następnego lub następnych dni. Przerabianie mięśni w ten sposób, przy użyciu pompki próżniowej, podczas powtarzanych regularnie sesji, jest metodą podobną do tej stosowanej przy bodybildingu, z tą różnicą, że w naszym przypadku nacisk kładziony jest na jedną grupę mięśni – najpierw je się „rozdziera” a następnie pozwala im się przebudować w mocniejsze i większe mięśnie”. Powyższy opis jest po części prawidłowy, ponieważ mięśnie budujące biceps, łydkę i inne nie są identyczne jak te budujące penis. Według urologa Harolda Reeda, 80% tkanki budującej penis składa się z mięśni gładkich, podobnie jak np. pęcherz moczowy. Pęcherz moczowy rozciąga się niczym balon starając się pomieścić wielkie ilości płynu. W ten sam sposób mięśnie gładkie penisa reagują na powtarzające się nadmuchiwanie (patrz analogia do balona). Dzięki systematycznemu i regularnemu „nadmuchiwaniu” penisa można powiększyć jego obwód. Sekretem trwałego powiększenia jest regularne stosowanie pompki. Po okresie kilku miesięcy i lat rezultaty osiągane tymczasowo stają się trwałe. Ważne jest również żeby pamiętać, że stopień powiększenia zależy od dwóch czynników: indywidualnej podatności penisa na powiększanie (po prostu niektórzy mężczyźni reagują lepiej niż inni), oraz ilości czasu poświęconej na sesje.Czytaj też Collapse