Skocz do zawartości

Naturalne feromony - Zapach ciała


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamasutra sztuka kochania

Kamasutra sztuka kochania

    Aktywny użytkownik

  • VIP
  • PipPip
  • 46 postów
  • Gender:Female

Napisano 11 06 2012 - 15:06

Pot jest zwykle bardzo bogaty w feromony, które są hormonami ; pomagającymi rozbudzić pożądanie seksualne u partnera. Na płaszczyźnie seksualnej nie powinno się być maniakiem czystości, albowiem niektóre zapachy cielesne w odpowiedniej dawce mogą być bardzo ekscytujące, ponieważ odwołują się do najbardziej zwierzęcej strony tego, co w nas drzemie.

Czasy, w których żyjemy, możemy zaliczyć do cywilizacji mydła. Higiena osobista skazała na wygnanie całą olbrzymią gamą chorób, a wraz z nimi ślady wydzielin hormonalnych, które przez wieki przystrajały zapachem ciała mężczyzn kobiet. W naszej kulturze bardziej atrakcyjny okazuje się brak zapachu niż niekontrolowany aromat natury, a zatem gdy wokół istoty ludzkiej pojawia się jakiś zapach, to z pewnością jest on zasługą przemysłu kosmetycznego, a zwłaszcza producentów perfum, o których już mówiliśmy .Co w takim razie dzieje się w obecnych czasach z zapachami naturalnymi? Ciała kobiet i mężczyzn, jak każdego zwierzęcia, wydzielają specjalny zapach, zwłaszcza gdy rozpala je zew natury wzywający do prokreacji. Zapachu tego nie można zakwalifikować do brzydkich. Wiele osób uważa go za wysoce podniecający, chociaż i w tym celu higiena osobista okazuje się niezbędnie koniecznym czynnikiem... Ale nie zawsze tak było. nawet obecnie bywa różnie w przypadku różnych osób.

Przechodząc na płaszczyznę praktyczną, oznacza to, że powinniśmy odnaleźć granicę pomiędzy przyjemnym zapachem ciała i takim nie do końca nam odpowiadającym... Trudność tkwi w tym, że każdy człowiek postrzega to inaczej, dlatego że, po pierwsze, istnieją bardziej i mniej intensywne zapachy cielesne, a po drugie, dlatego że zmysł węchu również nie jest jednakowy u każdego. Najlepszym sposobem odnalezienia tej granicy jest metoda prób i błędów.
Do którego momentu podnieca nas zapach ciała partnera? Najdłużej zapach utrzymuje się pod pachami i na genitaliach, co może stanowić podpowiedź w określaniu granicy tolerancji na zapach partnera. Możemy się o tym przekonać, sprawdzając, czy jesteśmy zmuszeni brać prysznic za każdym razem przed każdą romantyczną sesją erotyczną, czy możemy się z tym wstrzymać.

Z przeciwnego punktu widzenia należy postarać się, aby partner wiedział, do jakiego stopnia podnieca nas jego zapach. Wyrażenia typu: „Zawsze tak pięknie pachniesz'’ czy „Uwielbiam twój smak” mogą sprawić dużo przyjemności, podobnie jak powitanie po powrocie do domu słowami: „Gdy czuję twój zapach na mojej skórze, mam wrażenie, że jesteś blisko mnie”, jeżeli zapach partnera nie do końca nam się podoba, moglibyśmy mniej subtelnie, ale z zapewnionym skutkiem zapytać: „Nie wskoczylibyśmy razem pod prysznic?”. W każdym wypadku najlepiej jest być w tych sprawach bardzo czujnym starać się, aby nasza higiena osobista nigdy nie zniechęciła partnera.Dodaj odpowiedź