Skocz do zawartości

Rodzaje pompek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pikuś1

pikuś1

    Dyskutant

  • VIP
  • PipPipPip
  • 73 postów

Napisano 03 04 2009 - 21:38

Pompki ręczne
W kategorii pompek ręcznych mamy niezwykle szeroki wybór. Niektóre proste modele dostępne są w sklepach dla dorosłych za bardzo niską cenę 100 zł, podczas gdy inne zaawansowane modele kosztują około 600 zł. Stara zasada: „tanie mięso psy jedzą” bardzo pasuje do tej sytuacji. W celu wytworzenia próżni, ręczne pompki stosują: gumowe gruszki, tłoki, lub mocne pompy odciągające.

Pompki z gumową gruszką
Ten typ pompek jest najtańszy. Ich cena waha się od 80 - 120 zł. Składają się one
z plastikowego cylindra oraz dołączonej do niego gruszki gumowej. Pompki tego typu dobre są tylko dla nowicjuszy, lub tych ciekawych ogólnego działania pompek, a niemających ochoty na większe koszty. Są to także najmniej skuteczne ze wszystkich modeli, ponieważ wymagają one ciągłego uciskania gruszki w celu podtrzymania odpowiedniego ciśnienia w cylindrze. Może to jednak być dużą zaletą dla początkujących, których pierwsza sesja często kończy się siniakami z powodu zbyt entuzjastycznego użytkowania pompki.

Pompki tłokowe
Nieco bardziej skuteczne od pompek wykorzystujących gruszki są modele wykorzystujące tłoczek. Urządzenia te składają się z rączki lub guziczka przyczepionego bezpośrednio do wierzchołka cylindra. Kiedy pociąga się za nie wewnątrz cylindra wytwarzana jest komora próżniowa.
Pompki te są często dostępne w sklepach dla dorosłych. Sprzedawane są też w sprzedaży wysyłkowej. Pomimo, iż nie są one tak skuteczne jak pompki profesjonalne (opisane poniżej), spełniają one swoje zadanie wprowadzając mężczyzn w sekrety i przyjemności pompowania, a przy tym nie kosztują fortuny. Nie oferują one jednak rozszerzanych cylindrów, metalowych urządzeń odsysających i wysokiej jakości, które zapewniane są tylko przez profesjonalne pompki. Koszt 70 – 300 zł.

Pompki zaawansowane
Ten typ pompek to niedrogie odpowiedniki profesjonalnych modeli, w których urządzenie odsysające najczęściej wykonane jest z plastiku. Podobnie z plastiku wykonane są także cylindry. Coraz to nowsze modele pojawiają się na rynku, jednak żaden z nich nie zasługuje na większą uwagę. Koszt to 150-300 zł.

Pompki profesjonalistów
W tej kategorii znajdziemy modele używane przez poważnych mężczyzn. Mechanizm
pompujący wykonany jest z przemysłowej jakości mosiądzu lub stali, cylindry natomiast wykonane są ze specjalnego akrylu (w zależności od marki). Modele te są znacznie droższe niż modele z gruszką czy tłokiem. Ich cena waha się w granicach: 500zł- 800zł i więcej w przypadku, gdy dołączane są inne akcesoria. Istnieje kilka modeli wytwarzanych m. in. przez następujących producentów:
•Dr. Joel Kaplan (USA)
•VacuTech (USA)
•Boston Pump Works (USA)
•Mister B (Holandia)Czytaj też Collapse