Skocz do zawartości

Tribulus Terrestris na potencję czy siłownię

Tribulus buzdyganek naziemny

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 barbara

barbara

    Czytelnik

  • VIP
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 08 09 2013 - 21:14

Ci którzy mieli kiedykolwiek styczność ze sztangą na pewno słyszeli o Tribulus terrestris. Jest to popularny składnik odżywek dla sportowców, który znacząco wpływa na poziom testosteronu :)

 

Tribulus T. to po naszemu Buzdyganek naziemny, gatunek rośliny z występujący na znacznych obszarach Afryki, Azji, w Australii oraz w południowej i środkowej Europie. Często używany jest w medycynie chińskiej i indyjskiej jako środek tonizujący (wzmacniający) lub jako afrodyzjak, lek uspokajający i moczopędny.

 

Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku, Jeffrey Peterman, amerykański kulturysta, rozpowszechniał teorię, że buzdyganek naziemny zwiększa także poziom testosteronu i pobudza przyrost mięśni. Od tego czasu nic nie było już takie same… Bowiem największe koncerny specjalizujące się w produkcji odzywek do dzisiaj dodają Tribulusa do swoich produktów.
Niestety w badaniach z grupą kontrolną nie udało się jak dotąd udowodnić, że buzdyganek powoduje znaczący wzrost poziomu testosteronu. „Badania preparatu zawierającego androstendion i wyciąg z buzdyganka wykazały, że połączenie tych składników nie podnosi poziomu testosteronu bardziej niż sam androstendion. Nie udowodniono również działania pobudzającego przyrost mięśni ani zwiększania ich siły. Wykazano natomiast skuteczność buzdyganka we wzmacnianiu zachowań seksualnych u zwierzą.”(wiki)

 

Skoro możemy odpuścić sobie marzenia o wielkich mieśniach, to może pozostańmy przy innych zaletach słynnej roślinki. Jak na razie nikt nie podważył faktu, że Tribulus Terrestris podwyższa energię w komórkach i tkankach organizmu oraz działa jako afrodyzjak. Jego działanie stymuluje uwalnianie męskich hormonów płciowych, które pomagają w zwiększeniu popędu seksualnego, a także dostarcza energii do wykonywania zajęć seksualnych – sprawnie z pełnym wigorem i energią. Od niedawna Tribulus jest również stosowany przy męskiej impotencji spowodowanej za niską liczbą plemników lub ich niską jakością. Zatem przyjmijmy, że TT jest ważnym ziołem podawanym przy niepłodności. Pomaga znacznie zwiększyć ilość i jakość nasienia.

 

W  badaniu z 2002 roku przeprowadzonym przez Gauthamana właściwości ekstraktu z Tribulus terrestris zostały przetestowane na szczurach. Normalnym i wykastrowanym szczurom podawano wodę, testosteron (10mg/kg) lub ekstrakt z Tribulus terrestris (5 mg/kg). U wykastrowanych szczurów, którym podawano testosteron lub ekstrakt z Tribulus terrestris, znacząco wzrosła częstotliwość kopulacji i wprowadzania penisa do pochwy oraz zmniejszyło się opóźnienie między kolejnymi kopulacjami i wytryskami, w porównaniu do szczurów, które otrzymywały tylko wodę.

 

Jeśli wierzyć szczurom, to TT powinien stać się ważnym elementem w domowej apteczce.  A jak działa na Was ?

 

Czytaj też Collapse


Dodaj odpowiedź