Skocz do zawartości

Zaburzenia erekcji

zwieracz odbytu mięśnie PC mięśnie Kegla

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 potency

potency

    user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisano 18 04 2016 - 09:11

Nim zadasz pytanie na forum, sprawdź poniższe wątki:

Czy ostatnio zostałeś poddany zabiegowi chirurgicznemu w obrębie miednicy i/lub doznałeś urazu narządów płciowych lub rdzenia kręgowego?
Zaburzenia erekcji, czyli niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia wystarczającego do zadowalającej aktywności seksualnej, mogą być spowodowane uszkodzeniem nerwów lub naczyń krwionośnych w czasie operacji prostaty oraz zabiegów w obrębie jelita grubego, a także obecnością nowotworów tych narządów. Stan ten mogą także wywoływać uszkodzenia rdzenia kręgowego np. w wyniku wypadku komunikacyjnego lub złamania kości miednicy. Udaj się do lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń erekcji i jeśli to będzie możliwe podjęcia odpowiedniego leczenia.

Czy chorujesz na którąś z wymienionych chorób: cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroby serca, nadciśnienie, arterioskleroza (stwardnienie tętnic) lub inne choroby naczyniowe?
Choroby naczyniowe stanowią główną fizyczną przeszkodę w osiąganiu erekcji, ponieważ w ich przebiegu dochodzi do zmiany struktury ścian naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowego przepływu krwi m.in. przez prącie. Cukrzyca natomiast może uszkadzać nerwy oraz naczynia krwionośne doprowadzające krew do penisa, tym samym wywołuje zaburzenia erekcji. Około 2/3 mężczyzn chorych na cukrzycę uskarża się na problemy z erekcją. Podobnie rzecz się ma w przypadku chorób neurologicznych oraz zaburzeń hormonalnych. Zgłoś się do lekarza, aby jeżeli to będzie możliwe, wdrożyć odpowiednie leczenie.

Czy masz powyżej 40 lat?
Po 40-tym roku życia zaczyna spadać poziom męskich hormonów, głównie testosteronu, co może wiązać się z ogólnym zmniejszeniem zainteresowania seksem, a więc i trudnościami w uzyskaniu erekcji. Ponadto w starzejącym się organizmie często występują zaburzenia w przepływie krwi przez ciała jamiste prącia i czas między kolejnymi erekcjami może być wydłużony. W związku z tym, niektórzy mężczyźni będący w średnim wieku obawiają się o swoją aktywność seksualną, pojawia się lęk przed stosunkiem, może rozwinąć się depresja. Jeżeli zauważasz u siebie takie symptomy pamiętaj, że nie oznacza to końca twojego życia seksualnego, musisz jedynie pogodzić z następstwami upływającego czasu. Zwykle nie ma przeciwwskazań do prowadzenia aktywnego i satysfakcjonującego życia seksualnego aż do późnego wieku. Pomóc Ci może ćwiczenie Kegla, które polega na napinaniu mięśni miednicy podczas oddawania moczu. Postaraj się zatrzymać strumień moczu na ok. 10 sekund i powtórz to 5-10 razy. Porozmawiaj o swoich problemach z partnerką, a jeżeli wspólnie nie znajdziecie rozwiązania z tej sytuacji, zgłoście się, najlepiej razem, do specjalisty.

Czy problemy z osiągnięciem erekcji występują u Ciebie sporadycznie?
Czy pojawiają się zazwyczaj podczas kontaktu z nowymi partnerkami?

Obawa i lęk na myśl o odbyciu stosunku z nową partnerką jest całkiem normalnym odczuciem. Najczęściej mężczyzna czuje lęk przed niezdolnością osiągnięcia erekcji, a także przed odrzuceniem, kompromitacją, brakiem doświadczenia, niechcianą ciążą lub zakażeniem chorobą weneryczną. Czasami może też mieć przykre doświadczenia z przeszłości, które hamują jego aktywność seksualną. Koniecznie porozmawiaj o swoich obawach z partnerką. Ona na pewno okaże wyrozumiałość i pomoże Ci w ich pokonaniu. W rozładowaniu stresu i lęku może pomóc także ćwiczenie koncentracji seksualnej. W czasie stosowania terapii należy powstrzymać się od pełnych stosunków przez ok. 3 tygodnie. Poproś swoją partnerkę, aby przez około 20 min. masowała twoje ciało z wyłączeniem okolic narządów płciowych. Skup się na przyjemności płynącej z dotyku. Najlepiej, aby masaże odbywały się przez kilka dni, w pomieszczeniu gdzie oboje czujecie się bezpiecznie, przy słabym oświetleniu i cichej, relaksacyjnej muzyce. W kolejnych dniach masaż może objąć także okolice narządów płciowych. Zazwyczaj po takim masażu para jest już gotowa do podjęcia pełnego stosunku seksualnego i czerpania z niego pełnej satysfakcji. Taka sporadyczna niezdolność uzyskania erekcji jest całkiem normalna i może zdarzyć się każdemu mężczyźnie, szczególnie gdy jesteś chory, zmęczony, przepracowany, gdy w pracy spotyka Cię wiele stresujących sytuacji. W tym przypadku często pomaga ćwiczenie koncentracji seksualnej. W czasie stosowania terapii należy powstrzymać się od pełnych stosunków przez ok. 3 tygodnie. Poproś swoją partnerkę, aby przez około 20 min. masowała twoje ciało z wyłączeniem okolic narządów płciowych. Skup się na przyjemności płynącej z dotyku. Najlepiej, aby masaże odbywały się przez kilka dni, w pomieszczeniu gdzie oboje czujecie się bezpiecznie, przy słabym oświetleniu i cichej, relaksacyjnej muzyce. W kolejnych dniach masaż może objąć także okolice narządów płciowych. Zazwyczaj po takim masażu para jest już gotowa do podjęcia pełnego stosunku seksualnego i czerpania z niego pełnej satysfakcji. Jeżeli jednak mimo podjętych prób zaburzenia nie znikają należy udać się do lekarza.

Czy przed odbyciem stosunku jesteś niespokojny, masz dręczące myśli, budzisz się czasem w nocy z erekcją?
Bardzo prawdopodobne, że źródło dolegliwości znajduje się w twojej psychice. Erekcje w nocy wskazują, że fizycznie jesteś zdolny do podjęcia stosunku. Lęk, który odczuwasz może mieć wiele przyczyn. Najczęściej jest to obawa przed wczesną erekcją, lub niezdolnością do uzyskania erekcji, a także przed niechcianą ciążą. Negatywnie mogą też wpływać napięcia w kontaktach z partnerką dotyczące samego seksu, jak również problemów finansowych, rodzinnych itp. Niezbędna jest tu rozmowa z samą partnerką, zapoznanie jej z twoimi obawami i wyjaśnienie spornych kwestii. Możliwe, że w tej sytuacji pomogą ćwiczenie koncentracji seksualnej. W czasie stosowania terapii należy powstrzymać się od pełnych stosunków przez ok. 3 tygodnie. Poproś swoją partnerkę, aby przez około 20 min. masowała twoje ciało z wyłączeniem okolic narządów płciowych. Skup się na przyjemności płynącej z dotyku. Najlepiej, aby masaże odbywały się przez kilka dni, w pomieszczeniu gdzie oboje czujecie się bezpiecznie, przy słabym oświetleniu i cichej, relaksacyjnej muzyce. W kolejnych dniach masaż może objąć także okolice narządów płciowych. Zazwyczaj po takim masażu para jest już gotowa do podjęcia pełnego stosunku seksualnego i czerpania z niego pełnej satysfakcji. Nie należy skrywać się ze swoim lękiem, ponieważ może się on przerodzić w depresję.

Czy zażywasz jakieś leki?
Często zdarza się, że niektóre leki wywołują zaburzenia erekcji. Do tej grupy należą głównie leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, leki obniżające ciśnienie (moczopędne), leki na chorobę wrzodową żołądka, chemioterapia. Na szczęście jest tego typu zaburzenia mają charakter przejściowy i zanikają po odstawieniu leków. Omów problem ze swoim lekarzem.

Czy jesteś nałogowym palaczem i/lub nadużywasz alkoholu?
Wieloletnie palenie papierosów wywołuje problemy w przepływie krwi m.in. przez penis, wywołuje miażdżycę i może być przyczyną zaburzeń erekcji. Alkohol w małych ilościach stymuluje erekcję jednak przedawkowany znacznie utrudnia jej uzyskanie. Długotrwałe nadużywanie alkoholu może doprowadzić do uszkodzenia nerwów i zachwiania równowagi hormonalnej, co także może wywoływać zaburzenia erekcji.

#2 Sneaky

Sneaky

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 10 06 2016 - 16:33

no fajny psychotest ale nie zastapi wizyty u pana dokrota

#3 robbi

robbi

    Nowy

  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 14 06 2016 - 19:13

Fajnie, mi pomogło, nie wymagam chyba specjalisty, choć coś pobudzającego by się przydało :P

#4 Sneaky

Sneaky

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 15 06 2016 - 19:15

a brałeś już coś? leki pomagają i erekcja jest na maxa silna. a chyba nie wymagasz tzn?:P oczywiscie jezeli moge zapytac:)

#5 brotka

brotka

    Aktywny użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 16 06 2016 - 19:19

myślę, że kupowanie leków na potencję tylko dlatego aby... pobudziły to nie jest za dobre wyjście. Leki na potencję są napewno wybawieniem dla osób z problemem ale nie dla tych zdrowych...nie bez powodu dobre leki na potencję są na receptę..

#6 Sneaky

Sneaky

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 06 2016 - 19:57

a czytałem gdzieś że czesto młodzi ludzie biorą coś tak sobie , zeby byc jeszcze sprawniejszym, ale tez bym sie bał, wie ktos o skutkach ubocznych?

#7 robbi

robbi

    Nowy

  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 17 06 2016 - 11:54

Ja myślę, że ziołowe leki na bazie guarany czy zenszenia czy jeszcze jakimiś tego typu nie mają jak zaszkodzić, mogą co najwyżej niezadziałać. Na mnie np działa guarana na pewno - czasem łykam tabletkę zamiast kawy. Nie mam wielkich problemów z erekcją, ale myślę, że coś na libido i wzmocnienie na pewno by nie zaszkodziło :P

#8 Sneaky

Sneaky

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 18 06 2016 - 00:57

a dobra kobieta nie podwyższa libido?:P guarana pobudza a na libido nie wiem, jakis seler chyba...

#9 robbi

robbi

    Nowy

  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 22 06 2016 - 13:47

no ale w pewnym momencie ta nasza dobra kobieta jest już naszą "starą dobrą kobietą" co oczywiście nie oznacza od razu że musimy ją wymienić na lepszy model... no ale uczucia stygną nawet w najlepszym związku, niestety :/

#10 brotka

brotka

    Aktywny użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 28 06 2016 - 17:10

ja jako kobieta powiem tylko tyle, że kobieta zapewne to jeden z ważniejszych elementów udanego życia seksualnego (to samo bym powiedziała, jeśli była by odwrotna dyskusja). napewo kobieta wpływa na męskie libido ale jeśli to facet ma problem np. z osiągnięciem pełnej erekcji z przyczyn zdrowotnych to nie wiem czy jakaś kobieta jest w stanie pomóc...

#11 queenek

queenek

    Czytelnik

  • VIP
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 29 06 2016 - 16:57

Jak facet ma problem z libido to i sexowna kobieta nie pomoże :P Nie wyobrażam sobie, żeby silnik działał bez benzyny :) A jak pojawia się problem, to trzeba szukać pomocy u specjalisty. Zresztą brak nam Polakom świadomości i edukacji zdrowotnej - nie wystarczy narzekać na problem, ale rozejrzeć się po gazetach, internecie i innych mediach i poczytać nie tylko o przeciwdziałaniu, ale i o profilaktyce.

#12 brotka

brotka

    Aktywny użytkownik

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 14 07 2016 - 07:12

ostatnio coraz więcej tej profilaktyki jest. ostanio nawet w Wawie był Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego. powinno się o zaburzeniach erekcji mowić coraz więcej, uświadamiać konieczność wizyty u lekarza, bo bez niego napewno nie osiągnie się zamierzonych efektów.

#13 queenek

queenek

    Czytelnik

  • VIP
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 19 07 2016 - 12:27

I bardzo dobrze - dzięki temu się podniesie poziom świadomości zdrowia seksualnego, bo z tym w Polsce jest raczej słabo. Mam nadzieję, że dzięki temu mężczyźni zamiast chować głowę w piasek, zaczną leczyć swoje "schorzenia".

#14 final

final

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 03 08 2018 - 18:19

ostatnio coraz więcej tej profilaktyki jest. ostanio nawet w Wawie był Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego. powinno się o zaburzeniach erekcji mowić coraz więcej, uświadamiać konieczność wizyty u lekarza, bo bez niego napewno nie osiągnie się zamierzonych efektów.



brotka zgadzam się! ja stroniłem od lekarzy, ale juz chyba przyszedl czas i na mnie... jestem w fazie szukania gdzie i do kogo

#15 wstydnis35

wstydnis35

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 08 2018 - 19:17

ja też szukam info!może ktoś nam coś poradzi????

#16 bozennnka

bozennnka

    Świeżak

  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 12 08 2018 - 01:11

ja też szukam info!może ktoś nam coś poradzi????

No właśnie. może ktoś poda namiary na jakiegoś dobrego specjalistę??? Czemu tak trudno znaleźć kogoś??? Jak Cię boli serce idziesz do kardiologa, a ja z mężem już nie wiem gdzie iść.

#17 emaya

emaya

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 13 08 2018 - 18:48

ja jako kobieta powiem tylko tyle, że kobieta zapewne to jeden z ważniejszych elementów udanego życia seksualnego (to samo bym powiedziała, jeśli była by odwrotna dyskusja). napewo kobieta wpływa na męskie libido ale jeśli to facet ma problem np. z osiągnięciem pełnej erekcji z przyczyn zdrowotnych to nie wiem czy jakaś kobieta jest w stanie pomóc...


o, czyli jednak są tu też kobiety :)

podpisuję się pod Twoimi słowami, brotko, udany sex to przecież wypadkowa wielu czynników. najgorzej, jak coś jest nie tak ze zdrowiem, ale nie wiadomo, co... mój partner od niedawna ma problemy, czasami. namawiam go na wizytę u lekarza (zdrowie najważniejsze, mi jest z nim i tak dobrze!:)), choć w zasadzie nie trzeba go przekonywac, on jest odpowiedzialnym człowiekiem, tylko nie ma totalnie czasu., i w zasadzie na razie nie wiemy, czy naprawdę jest jakis problem, czy to tylko stres i przepracowanie.

#18 bozennnka

bozennnka

    Świeżak

  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 18 08 2018 - 08:49

o, czyli jednak są tu też kobiety :)

podpisuję się pod Twoimi słowami, brotko, udany sex to przecież wypadkowa wielu czynników. najgorzej, jak coś jest nie tak ze zdrowiem, ale nie wiadomo, co... mój partner od niedawna ma problemy, czasami. namawiam go na wizytę u lekarza (zdrowie najważniejsze, mi jest z nim i tak dobrze!:)), choć w zasadzie nie trzeba go przekonywac, on jest odpowiedzialnym człowiekiem, tylko nie ma totalnie czasu., i w zasadzie na razie nie wiemy, czy naprawdę jest jakis problem, czy to tylko stres i przepracowanie.


Pamiętam wizytę u jednego z lekarzy rodzinnych. Stwierdził, że wywieram zbyt duży nacisk na męża, skoro chcę zdiagnozować problem. My oboje ciężko pracujemy i zapewne 90% par na tym forum również. Więc to już wiemy, ale co dalej? Dziewczyny musimy pomóc naszym facetom i nam samym. Zgadzam się z Wami w 100%! Fajnie, że jesteście:)

#19 emaya

emaya

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 23 08 2018 - 17:45

witaj bożennnka :)
w temacie wspólnych wizyt u lekarza się nie wypowiem, bo nie mam (jeszcze?) doświadczenia, ale w temacie zapracowania/przepracowania to jak najbarzdiej... ja ze wzgl. na specyfikę swojego zawodu spędzam dużo czasu przed pecetem, czesto mam możliwość pracy z domu, ale partner baaardzo dużo pracuje (poza domem), więc zdarza się, że przychodzi, kiedy ja już śpię i wychodzi zanim się obudzę..
stres? oczywiście, ma go dużo w pracy.

ostatnio zaczęliśmy się trochę martwić, ponieważ problemy z erekcją, ktore kiedyś były bardzo okazjonalne osatnio pojawiaja się znacznie czesciej... no i teraz pytanie, czy to na pewno tylko stres i praca? on twierdzi że tak i nie ma czasu na lekarza (oczywiscie znowu praca), ale mnie to nie uspokaja. i powiem szczerze, ze jak na niego patrzę, to on chyba sam sobie próbuje z tym tak poradzić - tzn. przekonuje siebie i mnie, że to zmęczenie, że przepracowanie, ale sam ma wątpliwości... z tego co czytam, zauważyłam, że mężczyźni często szukają wymówek (przed pójsciem do lekarza) - no i partner chyba zasłania się pracą.. jednak to nie musi być stres, to mogą byc też problemy hormonalne i zw. z sercem - dlatego będę starała się go namówić na jakąś wizytę u seksuologa. mam wrażenie, że on się boi, że może się okazać, że naprawdę cos jest nie tak......

#20 final

final

    Czytelnik

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 30 08 2018 - 17:17

Ja ostatnio trafilem artykul o leczeniu zaburzeni: http://www.zdrowie.c...burzen-erekcji/
costam poszukalem i jestem bardzo zaciekawiony tej angioplastyki.
moj stryj ostatnio mial taki zabieg robiony na serce,nie wiem co tam dokladnie bylo, ale to znaczy ze sama metoda jest wykorzystywana od lat i jest bezpieczna, on szybko doszedl do siebie
tutaj to zupelnie inaczej,a moze wcale nie... jesli krew nie doplywa to na pewno nie stanie,to jest fakt!



Czytaj też Collapse