Skocz do zawartości

Zaburzenia popędu.. czyli co zrobić, gdy seks nie sprawia satysfakcji

seksuolog ejakulacja zwieracz odbytu mięśnie PC mięśnie Kegla

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 potency

potency

  user

 • VIP
 • PipPipPip
 • 183 postów

Napisano 19 04 2016 - 18:20

Czy odczuwasz znaczny lęk przed życiem seksualnym?
Lęk przed zakażeniem się chorobą, niechcianą ciążą, sprawieniem sobie lub partnerce bólu lub poczuciem winy często zniechęca do odbywania stosunków seksualnych i jest przyczyną obniżenia popędu płciowego. Porozmawiaj z partnerką o swoich obawach. Jeśli to nie pomoże, zasięgnij porady lekarza.

Czy zazwyczaj nie wykazywałeś zbytniego zainteresowania seksem?
W zależności od usposobienia, mężczyźni wykazują różny poziom zainteresowania seksem. Naturalnie nieznaczne zaangażowanie w życie seksualne nie jest niczym groźnym, szczególnie, jeżeli odpowiada to obojgu partnerom. Jeżeli jednak twoja niska aktywność seksualna wprowadza trudności w wasz związek, zgłoś się do seksuologa lub psychologa.

Czy występują u Ciebie zaburzenia aktywności seksualnej, np. zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk itp.?
Zdenerwowanie i strach przed ponownym wystąpieniem zaburzeń może zniechęcać Cię do seksu. Poszukaj opisu swoich dolegliwości w diagramach dotyczących problemów seksualnych mężczyzn. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na naszym forum, zgłoś się do lekarza.

Czy ostatnio dużo pracowałeś i/lub byłeś poddany działaniu silnego stresu?
Zmęczenie i stres to bardzo częste przyczyny braku zainteresowania seksem. Omów swój problem z partnerką, poinformuj ją o swojej niedyspozycji. Koniecznie musisz odpocząć, przystopuj z pracą, unikaj stresujących sytuacji a na pewno popęd seksualny niedługo powróci.

Czy jesteś otyły?
Częstą przyczyną zaburzeń erekcji i obniżonego zainteresowania seksem jest otyłość i brak akceptacji swojego ciała. Nie przejmuj się, jest na to sposób, który niedługo opracuję na forum.

Czy ostatnio często nadużywałeś alkoholu lub tytoniu?
Alkohol i tytoń obniżają popęd płciowy i mogą doprowadzić do bezpłodności mężczyzn. Dlatego też wskazana jest w tej sytuacji całkowita rezygnacja z używek i prowadzenie zdrowego trybu życia - dużo ruchu, świeże i bogate w witaminy pożywienie. Jeżeli masz problem z porzuceniem nałogu lub zainteresowanie seksem nie wraca, zgłoś się po poradę do lekarza.

Czy twoja obecna partnerka już Cię nie podnieca?
Utrata zainteresowania seksem może nastąpić w wyniku spowszednienia i znudzenia wspólnym życiem lub pojawieniem się nieporozumień w związku. Konieczna jest tu szczera rozmowa z partnerką. Może warto pomyśleć nad urozmaiceniem waszego życia seksualnego. Pomocny może okazać się wspólny wyjazd lub krótkotrwała rozłąka i przemyślenie niektórych spraw. Jeśli te sposoby zawiodą zasięgnijcie porady specjalisty.

Czy kobiety nie wywołują u Ciebie podniecenia, natomiast wolisz przebywać w towarzystwie osób tej samej płci?
Przyczyną twoich problemów może być homoseksualizm (odczuwanie popędu seksualnego do przedstawiciela tej samej płci). Najczęściej osoba dotknięta homoseksualizmem jest świadoma swojej orientacji od czasu dojrzewania płciowego, jednak zdarza się, że niektórzy odkrywają ten fakt już po założeniu rodziny. Homoseksualizm w większości przypadków, jeśli jest akceptowany przez daną osobę, nie wymaga interwencji lekarza. Jeżeli jednak z różnych powodów (nietolerancja otoczenia, poczucie winy, negatywne skutki psychiczne) zależy Ci na zmianie swojej orientacji seksualnej, zgłoś się do lekarza, który udzieli Ci skutecznej rady i skieruje do specjalistycznej poradni dla homoseksualistów, gdzie uzyskasz fachową pomoc.

Czy zażywasz jakieś leki?
Obniżenie popędu seksualnego może być wywołane działaniem niektórych leków, szczególnie środków przeciwdepresyjnych, przeciwlękowych, moczopędnych. Zazwyczaj problem znika po odstawieniu lub zmianie leków. Omów to ze swoim lekarzem.

Czy masz więcej niż 50 lat?
Po 50-tym roku życia zaczyna spadać poziom męskich hormonów, głównie testosteronu, co może wiązać się z ogólnym zmniejszeniem zainteresowania seksem i trudnościami w uzyskaniu erekcji. Ponadto w starzejącym się organizmie często występują zaburzenia w przepływie krwi przez ciała jamiste prącia i czas między kolejnymi erekcjami może być wydłużony. W związku z tym, niektórzy mężczyźni będący w średnim wieku obawiają się o swoją aktywność seksualną, pojawia się lęk przed stosunkiem, może rozwinąć się depresja. Jeżeli zauważasz u siebie takie symptomy pamiętaj, że nie oznacza to końca twojego życia seksualnego, musisz jedynie pogodzić z następstwami upływającego czasu. Zwykle nie ma przeciwwskazań do prowadzenia aktywnego i satysfakcjonującego życia seksualnego aż do późnego wieku. Pomóc Ci może ćwiczenie Kegla, które polega na napinaniu mięśni miednicy przez 10 sekund i powtórzeniu tego 5-10 razy. Porozmawiaj o swoich problemach z partnerką, a jeżeli wspólnie nie znajdziecie rozwiązania z tej sytuacji, zgłoście się, najlepiej razem, do specjalisty.

#2 Sneaky

Sneaky

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 29 postów

Napisano 15 06 2016 - 19:20

fajne są testy, ale lekarz przeprowadza to lepiej. wydaje mi sie że taki test jest dobrym wstepem do wizyty u lekarza...ktos sie ze mną zgadza?

#3 podhalanczyk1

podhalanczyk1

  Czytelnik

 • VIP
 • Pip
 • 13 postów

Napisano 16 06 2016 - 18:36

Wiadomo, że lekarz jest potrzebny na większość dolegliwości, ale ja uważam, że to ostateczność (może dlatego faceci żyją krócej) i unikam białych kitli.

#4 Sneaky

Sneaky

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 29 postów

Napisano 16 06 2016 - 19:10

ale taka przyjemna młoda pani doktor nie jest straszna:P jakiego lekarza najbardziej unikasz?

#5 brotka

brotka

  Aktywny użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPip
 • 30 postów

Napisano 19 07 2016 - 20:19

co zrobić gdy seks nie sprawia mi satysfakcji?? pierwsza droga to droga w stronę lekarza.... bez tego sie nie obejdzie, bo oczekiwanie że problem minie jest błędem ... sprawy seksualne, problemy seksualne zazwyczaj mają tendencję pogłębiania jak się im w porę nie pomorze..

#6 miglans

miglans

  Świeżak

 • Użytkownicy
 • 8 postów

Napisano 04 05 2017 - 13:57

w takiej sytuacji (jak w temacie) to najlepiej chyba wybrac sie do seksuologa i o tym najzywczajniej porozmawiac, oni juz wiedza jak sobie radzic z podobnymi problemami.

#7 emaya

emaya

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 06 09 2018 - 18:02

w takiej sytuacji (jak w temacie) to najlepiej chyba wybrac sie do seksuologa i o tym najzywczajniej porozmawiac, oni juz wiedza jak sobie radzic z podobnymi problemami.


wszystko pięknie, ale może ktoś ma pomysl, jak przekonac do tego faceta, który zaslania sie pracą??

#8 Kamilka32

Kamilka32

  Świeżak

 • Użytkownicy
 • 5 postów

Napisano 12 10 2018 - 11:34

Myślę że w takich przypadkach warto po prostu coś zmieniać,kupować akcesoria erotyczne tak aby nigdy nie dopadła nas rutyna. My z partnerem zastanawiamy się teraz nad kupnem kulek gejszy i chyba wybierzemy właśnie te,klasyczne.lekkie i na pewno zwiększą nasze doznania.Czytaj też Collapse