Skocz do zawartości

gdy mam skrzywionego penisa

skrzywienie penisa krzywy penis skrzywiony penis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 potency1

potency1

    Dyskutant

  • Validating
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Gender:Male

Napisano 21 11 2009 - 13:33

Witam, mam pytanie odnośnie skrzywień penisa, tzn. mój członek jest od połowy długości od nasady skrzywiony w lewą stronę, gdzieś około 15 stopni. Uprawiam seks z partnerką i nie mam problemów ze wzwodem, ale teraz zastanawiam się, czy potrzebny jest jakiś zabieg lub ćwiczenia, aby wyprostować penisa.


Skrzywienie penisa może mieć różne przyczyny, przyczynę tego stanu może określić chirurg-urolog. Dość częstym problemem są braki w budowie osłonki białawej będącą otoczką ciała jamiste penisa, przez co ciała jamiste nierównomiernie wypełniają się krwią podczas erekcji. W tym celu wykonuje się badanie palpacyjne(dotykowe) w stanie zwiotczenia nie wykazuje żadnych zmian, dopiero wzwód pokazuje, że penis ulega skrzywieniu.
Oczywiście skrzywiony penis nie jest powodem do dumy mężczyzny, a raczej przyczyną niepokoju i dyskomfortu szczególnie u młodych mężczyzn, choć nie utrudnia to w żaden sposób stosunku seksualnego. Jedynie skrzywienia powyżej 30 stopni wymagają korekcji chirurgicznej.

Jak wygląda leczenie skrzywionego penisa? Przede wszystkim wykonuje się elipsoidalne wycięcie części osłonki białawej po przeciwnej stronie do skrzywienia. Poważne skrzywienie penisa nie wolno korygować żadnymi ćwiczeniami ani metodami "domowymi".

Skrzywienie penisa mniejsze niż 15 stopni nie wpływa w żaden sposób na jakość życia seksualnego, zatem jeśli Twoja partnerka nie odczuwa satysfakcji seksualnej, przyczyną tego stanu należy szukać gdzie indziej.Czytaj też Collapse