Skocz do zawartości

problemy ze wzwodem w młodym wieku


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 emaya

emaya

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 16 08 2018 - 21:12

witam!
poszukuję informacji o tym, co może być powodem problemow z erekcją w młodym wieku (przed 30stką). i przede wszystkim, czy powinniśmy zacząć się martwic, jeśli tylko czasami partner ma problemy? jak bardzo może na to wpływać stres i w którym moemencie powinna nam się zapalić w głowach czerwona lampka?

pozdrawiam, em.

#2 emaya

emaya

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 23 08 2018 - 18:34

kto pyta, nie błądzi - więc ja ostatnio pytam na potęgę.
odp. pana DR M.L. Starowicza z forum gazety wyborczej na moje pytanie o ewentualne zaburzenia erekcji u młodego mężczyzny (polecam, można anonimowo zadać pytanie, pan dr odpowiada w niedługim czasie, olewa kretyńskie komentarze i naprawdę udziela profesjonalnych info!!!):

"O zaburzeniach erekcji mówimy, gdy erekcja (wzwód członka) nie jest wystarczająca do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego (praktycznie – nie jest możliwe wejście członka do pochwy i/lub utrzymanie erekcji do końca stosunku). U zdrowego mężczyzny problemy z erekcją mogą występować okazjonalnie – np. w sytuacji przemęczenia, niewyspania, braku intymności, pod wpływem alkoholu, silnego stresu. Jeżeli jednak problemy występują częściej i nie ustępują mimo eliminacji powyższych czynników, warto skorzystać z pomocy specjalisty (lekarza seksuologa). Zaburzenia erekcji mogą (nawet u młodego mężczyzny) być jednym z pierwszych objawów chorób układu krążenia, zaburzeń hormonalnych itp. Jeżeli główną przyczyną są czynniki psychologiczne (związane ze stresem, zmianami nastroju, relacjami w związku…), odpowiednia terapia również może pomóc je wyeliminować."

i kopiuję kilka linków, które znalazłam:
www.impotencja.pl/dysfunkcje-i-choroby/impotencja/impotencja-u-mlodych-mezczyzn.html
abcimpotencja.pl/impotencja-w-mlodym-wieku
centrumseksuologiczne.pl/wasze-pytania.html (o problemach u młodego meżczyzny w części: zaburzenia erekcji (trzeba rozwinąć) - tu podobno też mozna zadaWAć pytania lekarzom. na stronie jest też fajna zakładka, trochę encyklopedyczna, o zaburzeniach w ogóle - zakładka: zzaburzenia erekcji)
no i oczywiście wiki wiki wiki: pl.wikipedia.org/wiki/Impotencja :)jeśli ktos znajdzie informacje o problemach w młodym wieku, proszę o wklejenie ich do tego tematu, będę b.wdzieczna (informacje na pewno będą przydatne również dla innnych czytających :) )

#3 emaya

emaya

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 06 09 2018 - 17:56

czy na pewno nikt nie ma więcej informacji, nie moze się podzielic tym, co wie?
będę b. wdzieczna za info dot. problemow z potencją u młodych mężczyzn - równiez linki do artykułów, wywiadow etc. muszę mieć solidna wiedzę żeby przekonać partnera do wizyty u lekarza!

pozdrawiam, em.

#4 emaya

emaya

  Czytelnik

 • Użytkownicy
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 14 09 2018 - 19:07

http://www.impotencj...odych-mezczyzn/

to, co wszedzie + zaciekawiło mnie:
"Problem impotencji u młodych mężczyzn może mieć również dużo głębsze podłoże. Zdarza się, że jest on wynikiem traumatycznych przeżyć z dzieciństwa."
oraz "Impotencja w tym wieku może wynikać również z ukrywanego, bądź jeszcze nie do końca odkrytego, homoseksualizmu."

mam nadzieje, ze to nie jest nasz problem! ;)Czytaj też Collapse